Solárium

Vertikálné solárium Ergoline Sunrise 420 ponúka vyskúšané a dôveryhodné technológie Turbo Power s 42 UV lampami. Chladenie tela pomocou Silent Cooling ventilátorov. S 3D-Sound sa stane opaľovací tunel koncertnou sieňou. Vďaka MP3 dok-in a slotu pre SD kartu si môžu zákazníci sami zvoliť, akú hudbu budú pri opaľovaní počúvať.

Desatoro pri opaľovaní v Soláriu

Neopaľujte sa viac než raz denne. Medzi prvým a druhým opaľovaním dodržte interval 48 hodín. Počas dvoch týždňov sa neopaľujte viac ako 10-krát, čo je jedna opaľovacia kúra. Dosiahnutá hnedá farba opálenia vydrží ak sa opaľujete potom cca 2x týždenne.
Akou dobou opaľovania začnete závisí od typu Vašej pleti podľa testu pokožky, typu opaľovacích prístrojov a použitého typu žiariča. Bezpodmienečne by sa však mala dodržať maximálna doba opaľovania 25 minút.
Dôležitá je i skutočnosť, že ľudská pokožka nie je na každej časti tela rovnako silná, čo vplýva aj na rozdielnu citlivosť na jednotlivých miestach. Špeciálne pokožka na prsiach žien je citlivejšia na ožarovanie, pretože je zvyčajne pokrytá odevom a nedostane sa na ňu toľko slnečných lúčov. Preto pri opaľovaní takýchto miest je potrebné voliť kratšie časové intervaly pre vytvorenie ochrannej pigmentovej vrstvy resp. citlivé miesta zakryť na polovicu dĺžky opaľovania.
Počas opaľovania majte zatvorené oči a používajte špeciálne ochranné okuliare s UV filtrom!
Ak užívate lieky, mali by ste sa pred opaľovaním poradiť s lekárom, nakoľko určité lieky môžu zosilniť účinok UV žiarenia pričom nastáva riziko poškodenia pleti. Toto pravidlo platí i pri kožných ochoreniach.
Pred opaľovaním musí byť pokožka úplne čistá. Preto sa odmaľujte, odstráňte dôkladne všetky kozmetické prípravky zo svojej pleti a odložte všetky šperky, nakoľko sa prehrievajú a zanechávajú stopu.
Pleť potrebuje starostlivosť po opaľovaní, aby sa zabránilo jej vysušovaniu, preto použite krém alebo mlieko udržujúce vlhkosť pleti s obsahom vitamínu E.
Pred opaľovaním ani jednu hodinu po použití solária sa nesprchujte! Vyhnite sa tiež používaniu dezodorantov a parfémov.
Pri vlastnom opaľovaní sa nesmie jesť a piť. Vo všetkých priestoroch solária je zákaz fajčenia!
Kombinácia pobytu v soláriu a na slnku v ten istý deň sa neodporúča vzhľadom k tomu aby nedošlo k prekročeniu dennej dávky UV žiarenia a tým k spáleniu pokožky!